Menu

Dit kun je doen om je veiligheid op de weg te verbeteren tijdens de komende periode

Helaas, aan alles komt een eind. Zo ook aan de zomer. De herfst komt er alweer aan! Ondanks dat we inmiddels wel wat regen gewend zijn is het vaak in de herfst toch echt onstuimig. Ook blijft het langer donker in de ochtend en is het weer eerder donker in de avond. De vakanties zijn voorbij en we gaan weer met z’n allen de weg op. Drukte op de weg en slechte weersomstandigheden zijn des te meer reden om ervoor te zorgen nóg beter voorbereid te zijn! Er zijn een aantal manieren om de veiligheid hierbij te vergroten.

Een oranje gevarendriehoek en een EHBO-doos met het opschrift Verbanddoos auto maken deel uit van een essentieel autoreispakket en liggen netjes op de grond voor een blauw voertuig.

Scroll om verder te lezen

Wil je ook nog veiliger de weg op?

Dat is pech, auto langs de weg.

Slechtere weersomstandigheden zorgen er helaas vaak voor dat er sneller ongelukken gebeuren of dat je autopech krijgt. Veiligheid langs de weg is minstens zo belangrijk als op de weg. Zorg ervoor dat je, in het geval van pech, veilig achter de vangrail staat met een veiligheidshesje aan. Met slecht zicht door een stortbui of schemering zorg je er met een veiligheidshesje voor dat je goed zichtbaar bent voor andere weggebruikers. Verplaats je jezelf per motor? Dan is een veiligheidshesje verplicht om bij je te hebben op de motor.  Slechtere weersomstandigheden vergroten niet alleen de kans op ongelukken, maar ook op autopech. Juist dan is het belangrijk om te weten welke stappen je direct moet nemen om jezelf en andere weggebruikers in veiligheid te brengen. Lees meer over 4 stappen in het geval van autopech.

De hele dag de weg op.

Niet alleen woon-werkverkeer zorgt voor alle drukte op de wegen. Het werkverkeer dat dagelijks door Nederland en zelfs daarbuiten rijdt moeten net zo goed voorbereid de weg op. Juist tijdens een klus op de werkvloer kunnen er incidenten of ongevallen plaatsvinden. In de meeste gevallen zijn er geen Eerste Hulp middelen aanwezig op locatie. Wij raden aan om in ieder voertuig een verbanddoos voor de auto te hebben.

 Zo heb je altijd de juiste EHBO-spullen bij je en kun je jezelf of je collega snel voorzien van Eerste Hulp Verlening. Het verbinden van een open wond, het verzorgen van een brandwond of het plakken van een pleister op een snee zijn dingen die veel voor komen tijdens een werkklus.

Wachten op hulp.

Wanneer je staat te wachten op hulp kun je jezelf extra veiligheid geven door een gevarendriehoek uit te zetten en hiermee het overige verkeer te waarschuwen. Doe dan eerst je veiligheidshesje aan en plaats de gevarendriehoek ongeveer 30 meter van je voertuig. Ook is het een stuk veiliger wanneer andere weggebruikers de rijstrook pal langs jouw voertuig niet gebruiken. Dit zal sneller gebeuren zodra je jezelf zichtbaar maakt met o.a. de gevarendriehoek. Zet ook altijd je alarmlichten aan, ook wanneer je een gevarendriehoek gebruikt!

Alles in één.

Speciaal voor alle weggebruikers hebben wij een auto reispakket samengesteld. Hierin zitten alle belangrijke veiligheidsproducten voor onderweg. In het geval van een ongeluk, ongeval of pech heb je op deze manier alles bij je om je veiligheid te waarborgen. 
De pakketten zijn te bestellen via www.arbowinkel.nl

Gerelateerde producten

Opvouwbare gevarendriehoek

Een rode brandblusser, twee ronde rookmelders, een rood branddekenpakket en een witte koolmonoxidemelder zijn netjes gerangschikt op een witte achtergrond. Deze essentials herinneren ons aan de 5 redenen om een verbanddoos thuis te hebben voor veiligheid en paraatheid.

Brandpreventie pakketten

Illustratie van een geel fluorescerend vest met twee horizontale reflecterende strepen. De letters BHV zijn in het zwart afgedrukt in het midden bovenaan de rug, direct boven een afbeelding die de 5 Redenen om een verbanddoos thuis te hebben symboliseert.

BHV hesje in het geel

Verbanddoos B basic voor bedrijven

Meer blogs lezen?

Wil je maandelijks een blog overzicht ontvangen?
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Ben je met 5 personen of meer? Dan is een incompany opleiding misschien iets voor jou.

Dat kan dan bij jullie op locatie, de instructeur komt dan op locatie de cursus afnemen. Wil je meer informatie of een gepaste offerte opvragen? Vul de velden hieronder in en we nemen zo spoedig mogelijk contact met je op.

Een cirkelvormig logo met een blauw midden met een wit pijltje omhoog. Een oranje rand omringt de blauwe cirkel, met de Nederlandse tekst WIJ BIEDEN OOK INCOMPANY TRAININGEN AAN, wat betekent Wij bieden ook in-company trainingen aan.